Ławka treningowa – sprzęt do treningu mięśni całego ciała

Ciepłe miesiące sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Kiedy jednak przychodzi jesień, a potem zima treningi w plenerze nie zawsze są możliwe. Wiele osób zaczyna więc korzystać z siłowni bądź ćwiczy w zaciszu domowym. Aby trening w domu był efektywny, warto zgromadzić sprzęt, który pozwoli zaangażować do pracy mięśnie całego ciała. Dobry przykład stanowi ławka treningowa.

Ławka treningowa – podstawowe rodzaje

Wielu ludziom ławka treningowa kojarzy się z treningiem górnych partii mięśniowych bądź brzucha. Tymczasem obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli zawierających dodatkowe akcesoria umożliwiające również trening nóg czy pośladków. Nowoczesne ławki treningowe mają wiele możliwości regulacji i ustawień, a przy tym są niezwykle stabilne i gwarantują bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Decydując się na zakup ławki treningowej, warto znać chociaż podstawowe jej rodzaje. Wszystko po to, by wybrać model, który spełni nasze oczekiwania.

Wśród ławek treningowych wyróżnić możemy:

– Ławki proste, a więc najbardziej podstawowe, doskonale nadające się pod sztangę, czy jako oparcie podczas wykonywania hip trustów i przysiadów bułgarskich.

– Ławki skośne, a więc bardziej zaawansowane modele, w których można dowolnie regulować oparcie. Doskonałe do treningu klatki piersiowej czy brzucha. Dodatkowe akcesoria typu gumy pozwalają wykonać również szereg ćwiczeń na dolne partie ciała.

– Ławki regulowane, czyli połączenie dwóch opisanych wyżej modeli. Wielofunkcyjne rozwiązanie.

Jeden sprzęt, wiele możliwości

Chcąc wykonywać trening całego ciała w domu, warto zdecydować się na ławkę treningową posiadającą dodatkowe akcesoria. Są to między innymi linki i gumy, na których możliwe jest wszelkiego rodzaju odwodzeń nóg, ale również trening rąk i ramion. Stanowią one dodatkowy opór podczas treningu. Wiele ławek wyposażonych jest w tak zwane modlitewniki, które są doskonałym oparciem dla rąk podczas ćwiczeń bicepsów. Tak wyposażone ławki w połączeniu ze sztangą czy regulowanymi hantlami pozwolą na regularny progres treningowy. Dobrze dobrana do potrzeb ławeczka sprawi, że ćwiczenia nie będą nudne, gdyż można je modyfikować i zmieniać na każdym kolejnym treningu. Oprócz podstawowego przeznaczenia ławki stanowią doskonałe i stabilne podparcie dla pleców podczas wykonywania hip trustów i wypadów, które pięknie podnoszą pośladki. Opierając na nich dłonie można wykonywać również nieco łatwiejszą niż na ziemi wersję pompki.

Wiele możliwości wykorzystania ławki do ćwiczeń, sprawia że domowy trening również może być efektywny i przynosić niesamowite rezultaty.